Hostel wyglądający lepiej niż hotel

Podróżujesz po Europie i nie znalazłeś miejsca w Amsterdamie, albo być może szukasz inspiracji do swojego hotelu niezłej, nawet 4 gwiazdkowej rangi. Hostel sieci Generator jest w sam raz. Nie martw się, że hostel, dostaniesz także pokój z łazienką, a wzorniczo przerasta stylem, klimatem i designem 90 proc. polskich hoteli czterogwiazdkowych.

Generator jest znany z profesjonalnego i młodego teamu zarządzającego, potrafią dobrze egzekwować od projektantów produkt, którym mają zarządzać. Design jest teraz absolutnie najważniejszy dla kreacji pożądanej ceny, zwłaszcza dla ludzi poniżej 50. Holandia pełna jest naprawdę dobrych projektantów, a tamtejsze hotelarstwo stoi moim zdaniem na najwyższym poziomie. Niewiele jest miejsc na świecie gdzie tworzy się tyle dobrych hoteli, nowych konceptów i kreuje trendy. Holendrzy mają w genach kreatywność i pomysłowość. Oczywiście łatwo mieć pod nosem Wall Street czy City żeby tworzyć super hotele, ale na poziomie klasycznego hotelarstwa dla zwykłych ludzi, Holandia jest wielka. Nie mówię tu o serwisie, to już inna bajka, która z roku na rok dołuje i będzie dołowała w całej Europie. Tutaj konia nie nauczy się już latać, choć w Polsce za sztukę hotelarską uważa się serwis i obsługę gościa.

Nie neguję tego podejścia, jestem już tylko mega sceptyczny, wolę  myślenie w kategorii produktu, designu, konceptu, oczekiwań gości do całości produktu i oferty, ogólnego stylu pracy hotelu. Tutaj jest znacznie,  więcej miejsca na poprawę rentowności. Serwis wymaga zaangażowania i jest trudny do replikacji w setkach zdarzeń z gościem. Co więcej ostatnie 27 lat w Polsce pokazało, że zaangażowanie to ekstrawagancja, z której pełnymi garściami korzystali właściciele kapitału, więc w oczach Millanialsów jest zwykłą głupotą lub objawem syndromu sztokholmskiego. Pracownicy w obliczu dramatycznie spadającego bezrobocia de facto opuszczają swoje obozy pracy po dekadach przymusu. Wolność zmieniania pracodawcy jak rękawiczek jest piękna, ale co za tym idzie, proszę nie liczyć już na hotel oparty o serwis. To tylko na reklamówkach.

I coś o samym miejscu i twórcach Generatora w Amsterdamie…

DesignAgency and local architects IDEA Ontwerp restored a former health sciences building and zoological museum while infusing the space with their own brand of vibrant, zany design. The result is an eclectic mix of references from traditional Dutch folklore and contemporary tastes, with work from local artists displayed throughout.

Elements of an auditorium were preserved but also refashioned to accommodate three separate lounges. The first is the original amphitheater of desks, behind which is a platform that includes more tables and chairs, and above that, a mezzanine that presides over the high-ceilinged space. The auditorium also features a bar at the front of the room where a professor would normally stand, and the room’s original drapery.

design-agency-generator-hostel-amsterdam-designboom-01-818x545.0 design-agency-generator-hostel-amsterdam-designboom-02 design-agency-generator-hostel-amsterdam-designboom-03 design-agency-generator-hostel-amsterdam-designboom-04 design-agency-generator-hostel-amsterdam-designboom-05 design-agency-generator-hostel-amsterdam-designboom-06 design-agency-generator-hostel-amsterdam-designboom-07 design-agency-generator-hostel-amsterdam-designboom-08 design-agency-generator-hostel-amsterdam-designboom-09 design-agency-generator-hostel-amsterdam-designboom-10 design-agency-generator-hostel-amsterdam-designboom-12 design-agency-generator-hostel-amsterdam-designboom-13 design-agency-generator-hostel-amsterdam-designboom-14-818x580

Komentarze