Co zrobić, żeby napisali o nas w New York Timesie

Będąc w hotelu Grand w Rzeszowie wpadł mi w ręce International New York Times (byłe Herald Tribune), międzynarodowe wydanie głównej amerykańskiej gazety. Lubię takie prezenty w hotelach do śniadania. Czytania jest na cały dzień i nie trzeba katować się wyjątkowo beznadziejną prasą krajową.

Na ostatniej stronie obok „pogody”, czyli w super miejscu, całkiem niemały artykuł „In ancient Athens, a most modern hotel”. Wow, piszą o hotelu, nowym i dizajnowym.

Jak się w takiej gazecie znaleźć. Jakie kryteria urody, piękna, funkcjonalności trzeba spełnić, żeby wylądować wśród najbardziej pożądanych przez każdego hotelarza – gości. Nie będę się rozpisywać o niemerytorycznych, czyli finansowych aspektach takiego artykułu, ponieważ nie mam o nich pojęcia, jakkolwiek konająca na całym świecie prasa, łapczywie rzuca się na każdy pieniądz i ma już w pogardzie zarówno dobre imię jak i prawdę. Zawód dziennikarza, niegdyś jednym tchem wymawiany z lekarzem i prawnikiem dzisiaj stoi obok polityków i sprzedajnych kobiet.

Zobaczmy więc ten ateński hotel. Nazywa się Athens Was i należy do klubu Design Hotels. Nie bardzo wiem co w nim jest takiego diznajnowego poza nazwą, ale moje obiekcje świadczą, że we współczesnym świecie trudno o nowatorski dizajn i wiele rzeczy to zwykły ersatz.

Oczywiście należy mieć jakieś proporcje, hotel zaprojektowano porządnie. W Polsce raczej trudno nawet o taki poziom, i w końcu to o nich napisali w NYT.

Hotel_13

IMG_9427

IMG_9165_result

Modern_7

Hotel_02

Hotel_03

Hotel_05

Hotel_07

Classic_Room

Hotel_11

Hotel_08

Deluxe_05

Classic_13

Classic_06

Classic_07

Classic_14

Facilities_11

Facilities_04

Komentarze