Gdzie mieszkają goście dobrych hoteli

Warszawa to jasne. Oprócz tego na południe i zachód od Warszawy, w centrum Górnego Śląska i w Poznaniu oraz jego okolicach. Poza tymi centrami jedynie w garstce dużych miast. Okazuje się, że najbiedniejsza nie jest  tzw. Ściana Wschodnia tylko Północne Mazowsze i okolice Radomia. Czy Mazowsze nie wygląda jak kolonia Warszawy?

Jak się ma ta historia w Europie? Poza oczywistościami takimi jak Norwegia i Szwajcaria. Najbogatsze regiony to Dania, południe Niemiec, Dolina Renu, Południowa Anglia i prawie cała Austria i Flamandia w Belgii. Wyliczenie obliczono wg kursu walut ponieważ licząc siłę nabywczą oficjalnego kursu Polska jest ledwie 10 proc. za Czechami i praktycznie na poziomie Słowacji. Jednak czeska korona jest od jakiegoś czasu bardzo silna.

Wyliczenie obliczono wg kursu walut ponieważ licząc siłę nabywczą oficjalnego kursu Polska jest ledwie 10 proc. za Czechami i praktycznie na poziomie Słowacji. Jednak czeska korona jest od jakiegoś czasu bardzo silna. Polska jest znacznie tańsza niż Czechy,Słowacja, Węgry. Nie opłaca się przez to jeździć tam na wakacje. Różnica do Europy Zachodniej jest drastyczna.

 

Komentarze