Hotelarstwo na naprawdę wysokim poziomie przed nami

Zapowiedzią było już powstanie hotelu Raffles w Warszawie. Nie duża i niszowa, stylistycznie różnorodna, ale jednak „sieciówka”. Butikowe hotele w Polsce są coraz ambitniejsze, ale jednak jesteśmy w designie drugą ligą i te butiki są na duży kredyt. Coś się jednak zaczyna zmieniać, szczególnie w Krakowie, gdzie poziom cen jest już prawie satysfakcjonujący, a pięciogwiazdkowa rzeczywistość od kilku lat była zdumiewającą niewyszukana.

Od wielu lat dziwiłem się dlaczego nikt nie chce w Krakowie budować w najwyższym standardzie. Zapewne wynikało to z braku pewności inwestorów co do koniunktury. To się zmieniło, choć lat koniunktury zostało jeszcze ok. 5 lat. Zapowiedzią nowego hotelarstwa w Krakowie był Indigo. Niezły hotel, generalnie niezbyt nieudanego konceptu Intercontinentala. Wiele osób uważa ten hotel za wspaniały i odkrycie. Nikt na świecie oczywiście pisać o tym hotelu nie będzie, takich hoteli jest teraz na dziesiątki w Europie.

W Krakowie powstaje kilka o wiele bardziej interesujących obiektów. Zapowiedziany wczoraj przez Angel Poland Group jest jednym z nich (na zdjęciu poniżej). Zapowiada już zupełnie inny poziom projektowania wnętrz i całej koncepcji hotelu pięciogwiazdkowego pod skrzydłami jeszcze marki sieciowej Autograph, ale de facto już niezależnego hotelarstwa. Wielu hotelarzy, przyzwyczajonych do typowych sieciówek Radissona czy Hiltona będzie zaskoczonych.

0f467c693d_large

 

Komentarze