Najlepsze i najgorsze. Luksusowe hotele w 2015 r.

Imponujące wnętrza, ale zarządzanie raczej na niskim poziomie – tak można podsumować opinie o otwartym niedawno hotelu należącym do Roberta De Niro w Manili.

Kurort, który znajduje się w Manili na Filipinach, powstał w ramach współpracy słynnego aktora ze znanym szefem kuchni, zdobywcą gwiazdek Michellina – Matsuhisem Nobu oraz hollywodzkiego producenta Meira Tepera. Goście, którzy mieli okazję mieszkać w tym hotelu, uznali go za najgorszy luksusowy obiekt na świecie. Opinie zostały zebrane przez Luxury Travel Intelligence, firmę specjalizującą się w tego typu analizach. By dodać swoją ocenę, goście muszą być członkiem klubu.

Jak na luksusowy obiekt Nobu Hotel Manila (na zdjęciach) jest wyjątkowo duży, liczy, bowiem, ponad 320 pokojów. Architektura obiektu przypomina biurowiec klasy B dla pracowników call center. Ich wyposażenie nie budzi jednak zastrzeżeń gości. Ich zdaniem to, czego brakuje, to prawidłowe zarządzanie tego rodzaju obiektem. Poza tym hotel niczym się nie wyróżnia.

Jpeg

Podobne zastrzeżenia dotyczą hotelowych restauracji. Choć zarządza nimi ceniony szef kuchni, klienci narzekają, że zbyt duże sale nie sprzyjają tworzeniu kameralnej atmosfery, tak charakterystycznej dla pozostałych obiektów Nobu. Dania pozostają jednak – zdaniem oceniających kurort gości – bez zarzutu.

9796870_1_z

Problem hotelu De Niro leży więc nie tyle w jego jakości – ile w braku wartości dodanej, specyficznej atmosfery luksusu czy niezwykłych doznań, których wymagają najbogatsi goście. Oceny na tripadvisor potwierdzają opinię ” jet-settingu” i są wyjątkowo niskie.

img_5986

Najlepsze nowe hotele luksusowe wg. Luxury Travel Intelligence w 2015 r.

1. Mandarin Oriental – Marakesz (Maroko)
2. Sant Franceso, Palma Mallorca
3. Aman, Tokio
4. Villa Rene Lalique, Alzacja
5. Reverie Saigon, Ho Chi Minh (Wiertnam)
6. Temple House, Chengdu (Chiny)
7. Sujan Rajmahal Palace, Jaipur (Indie)
8. La Fiermontina, Pulia (Włochy)
9. Six Senses, Dolina Douro (Hiszpania)
10. Gansevoort, Dominikana

Najgorsze nowe hotele luksusowe wg. Luxury Travel Intelligence w 2015 r.

1. Nobu, Manila
2. Shangri-La’s Le Touessrok, Mauritius
3. St Regis, Mumbaj
4. Zaya Nurai, Abu Dhabi (ZEA)
5. Edition, Miami Beach
6. Lanesborough, Londyn

Komentarze