Prawdziwy smart wśród hoteli

Henn Na Hotel czyli „dziwny hotel” powstał w centrum Nagasaki. Cały jest napakowany najróżniejszymi technologiami przyszłości. Po co powstał? Z potrzeby japońskiej gospodarki, która po pierwsze czuje się pewniej gdy ma przewagę technologiczną, a po drugie liczba rąk do pracy gwałtownie maleje.

I co jest jest specyfiką Japonii, nie ma tam przyzwolenia wśród społeczeństwa i władz na import siły roboczej. W Japonii de facto idea Japonii dla Japończyków jest polityką państwową. Firmy wiedzą, że nie będzie żadnego desantu pracowników z Filipin, Chin, czy Indonezji i jedynym kierunkiem jest nieustanna innowacja. Widać to po tym hotelu, który stara się być bezobsługowy.

Całe przedsięwzięcie jest finansowane przez Kawazoe Lab z Uniwersytety Tokijskiego, który będzie nadzorował 72 z 144 pokoi oraz resztę przez  Kajima Corporation ( jaki modelowy przykład współpracy pro innowacyjnej państwa i prywatnej firmy).

Henn-Na-Hotel-Nagasaki-Japan

 

Henn-Na-Hotel-Nagasaki-Japan-04

Rejestracja odbywa się bez obsługowo lub przy pomocy robotów.

Henn-Na-Hotel-Nagasaki-Japan-05

Robort-porter

Henn-Na-Hotel-Nagasaki-Japan-07

Henn-Na-Hotel-Nagasaki-Japan-08

System rozpoznawania twarzy. Hotel obywa się dzięki temu bez kluczy.

Henn-Na-Hotel-Nagasaki-Japan-09

Nowy typ klimatyzatorów. Wyjątkowo oszczędnych i cichych.

Henn-Na-Hotel-Nagasaki-Japan-10

Panele te przewodzą gorące i zimne powietrze w formie bezpośredniej fal elektromagnetycznych, które poruszają się od jednej do drugiej stałej, bez żadnych zakłóceń. To zapewnia ochłodzenie pozbawiając bezpośredniego ciepła z ciała, gdy jest gorąco, a także przeciwnie, zwalniając go, gdy jest zimno.

Henn-Na-Hotel-Nagasaki-Japan-11

Zabawka na stoliku? Nie to concierge.

Henn-Na-Hotel-Nagasaki-Japan-14

Panel do zarządzania i sterowania wszystkimi funkcjami

Komentarze