Serial telewizyjny, który przemeblował świat

madmen

Świat lat 60-tych tło dla serialu telewizyjnego Mad Men. Kobiety jeszcze się nie wyemancypowały. Zajmują się gotowaniem, dziećmi i wyglądaniem „bosko”. Mężczyźni pracując; piją, palą i seryjnie umawiają się z sekretarkami w hotelach (w tej roli jako „produkt plejsment” kilka świetnych nowojorskich hoteli: The Pierre, The Sherry-Netherland, The Algonquin.

Kiedy zaczynał się ten serial był 2007 r. świat był u szczytu hossy i patrzono na niego jak na miłą stylizację z innej epoki. W przyszłym roku będzie można zobaczyć ostatnią, siódmą serie. Wielu ludzi w USA i zachodnim świecie już nigdy nie wyjdzie z kryzysu. Wielu, naprawdę wielu ludzi wspomina koniec lat 60-tych jako najlepszy okres, pełnego zatrudnienia, ładu społecznego, super zarobków dla każdego.  Być może dlatego ten serial zrobił prawdziwą furorę, a kolejne serie zdobiły okładki Time’a, Newsweeka.

Nie o tym jednak chciałem. Ten serial okazuje się po latach jednak coś na świecie zmienił. Byłem na targach designu w Tokio… a tam takie oto meble… jakby wyjęte z lat 60-tych, oczywiście ładnie przetworzone, ale jednak bezsprzecznie, jak w domach naszych rodziców. Ten styl chyba się przyjmie? Wyglądają naprawdę dobrze.

TN102_sub

 

KISARAGI_000

 

225_1847-3126-thumb-584x584-7864

KISARAGI_shelf_002

KISARAGI_sofa_002

 

Komentarze