Made only in Poland.

Konieczność wymiany żarówek w samochodzie pozwoliła mi się skonfrontować w ASO z reklamówką pewnego miejsca w Polsce. Nie jestem pewien czy ono jest znane – nie posiadam od 12 lat telewizora – ale mnie kompletnie zaskoczyło i wbiło w ziemię. To jest naprawdę coś, nie koniecznie w kategoriach hotelu, choć hotelowe bungalowy są częścią tego niezwykłego pomysłu.

Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” jest wspólnym przedsięwzięciem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego oraz Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego. To unikatowy na skalę światową obiekt zrealizowany zgodnie z kanonami architektury japońskiej w polskim krajobrazie. Jest największym na świecie ośrodkiem przeznaczonym do specjalistycznego treningu dalekowschodnich sztuk i sportów walki.

B2

Zgodnie ze swoją nazwą, Dojo jest miejscem, z którego można wyruszyć we własną drogę.

Obszar Centrum to aż 60 hektarów. Otoczone lasami, leży w sercu malowniczego Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie ośrodka znajduje się ponad 20 obiektów przeznaczonych dla gości, kamienne ogrody w stylu japońskim, sztuczne jezioro oraz boisko do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.

B3

Na terenie Centrum znajduje się 16 domków noclegowych o wysokim standardzie ze 103 miejscami noclegowymi, z dostawkami w pokojach jednoosobowych – 116 miejsc.
W każdym domku typu Standard, których jest 13, goście mają do dyspozycji trzy sypialnie dwuosobowe i jeden pokój jednoosobowy, pokój dzienny z tarasem, aneks kuchenny, trzy łazienki. W domkach japońskich typu VIP znajdują się 2 apartamenty dwuosobowe z jedną sypialnią oraz 2 apartamenty czteroosobowe z dwiema sypialniami. Domy standardowo wyposażone są w specjalistyczne materace do spania – futony, łącze internetowe, kominek, lodówkę.

W podsumowaniu świetny, budujący atmosferę film o tym miejscu.

Więcej na stronie www.dojostarawies.com

Komentarze