Unia daje, inwestorzy budują: Natura Mazur w Warchałach

– Kupując 12 lat temu ośrodek „Rusałka” miałam swoje plany związane z jego rozwojem, ale nie sądziłam wtedy, że pójdą one aż tak daleko – wspominała Grażyna Tomczak. – Marzyłam o wybudowaniu małego pensjonatu, który pozwoliłby mi na spokojny i bezpieczny byt.

To, że dzisiaj zaczęliśmy budowę tak wielkiego i wspaniałego obiektu hotelowego mogło się wydarzyć dzięki zaangażowaniu wielu osób, a dofinansowanie, które otrzymałam z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 dało mi impuls do śmielszego i odważniejszego spojrzenia na realizowaną inwestycję.

6

Spojrzenie to istotnie śmiałe. Świadczą o tym podstawowe liczby: powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 7.270 m2, a w jego wnętrzu znajdą się m.in.: 75 pokoi, restauracja na 160 miejsc, lobby bar, zespół sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 370 m2, 9 gabinetów SPA, zespół saun i basenów, kręgielnia, fitness, pokój zabaw dla dzieci, klub nocny.

Inwestycja wsparta jest unijną dotacją w wysokości niemal 13 mln zł, natomiast łączny koszt budowy sięga ponad 44,5 mln zł. Ośrodek Wypoczynkowy Rusałka usytuowany jest w  miejscowości letniskowej Warchały, położonej między jeziorami: Świętajno (Narckie) i Brajnickim. Obiekt otworzy się w grudniu tego roku.

źródło: Tygodnik Szczytno

Ta inwestycja jest jak szarża w Somosierze, pełna odwagi…

Komentarze