W górach wysokich…

Niedługo rozpocznie się zima, chciałbym więc pokazać jakieś fajne miejsce gdzieś wysoko w górach, w których bardzo dawno temu byłem oraz hotele-pensjonaty, o których Państwo podejrzewam nie słyszeliście. Być może pewnego dnia będą Państwo chcieli odwiedzić te miejsca o „magnetycznie brzmiących nazwach”: Kazbah du Toubkal i Shakti Himalaya. Pokazuję je także dlatego, ponieważ to także przykłady nowej formuły obiektów i turystyki hmmm… luksusowej, którą upodobali sobie poszukujący autentyczności, ekologii i „chropowatej” prostoty zamożni goście z Europy i Ameryki Północnej. Ta formuła jest w Polsce niezbyt rozpowszechniona ze względu na inny etap konsumpcji i niezdolność naszego kraju do przyciągania zamożnych gości zagranicznych z wyższych przedziałów podatkowych (może z wyjątkiem Krakowa). Każdy z tych obiektów ma pokaźną listę referencyjną od Paris Matcha do Conde Nast o co w Polsce bardzo trudno.

Pierwszy niech będzie hotel w Maroku, Kazbah du Toubkal. Intrygująca nazwa. Co to Kazbah i co to Toubkal? Pierwsze oznacza fortecę w środku której mieścił się pałac władcy oraz koszary. Toubkal z kolei to najwyższy szczyt Maroka.

KasbahDuToubkal-Morocco

Góry Maroka są ekscytujące, ale niebezpieczne, szczególnie lawiny błotne po obfitych deszczach.

KasbahDuToubkal-ApartSuite

Pensjonat to fuzja stylów: berberyjskiego i europejskiego

KasbahduToubkal-Bedroom

W okolicach Martin Scorsese kręcił Dalai Lamę

KasbahDuToubkal-DiningRoom

Styl marokański w pełnej krasie.

Shakti Himalaya.

Shakti-India

Shakti w rzeczywistości to dwa obiekty zlokalizowane w dwóch odległych regionach Himalajów: Ladakhu i Sikkimie

 

Shakti-Dinning

Ten, zlokalizowany jest we wschodniej części Himalajów, w byłym Królestwie Sikkimu będącym jednak od 1975 r. częścią Indii.

Shakti-KumaonVillage

Sikkim graniczy z Nepalem i Bhutanem. Jest świetnym miejscem do eksplorowania gór i podglądania hindusów na wakacjach.

Shakti-LadakhVillage

Charakterystyczne świątynie i jałowe góry, ani chybi Ladakh. Fascynujące miejsce. Polecam.

Komentarze