Weekendowo: jak walczyć z uprzedzeniami

Dziś nie będzie o hotelu, ale o walce z uprzedzeniami we włoskim wykonaniu. Włochy to piękny kraj, ale wszyscy lubią ich krytykować za bardzo wiele rzeczy. Zła opinia to trudna sprawa, potrafi zrujnować. Widać to na przykładzie Włoch. Lubimy odwiedzać je turystycznie, ale ich samochodów kupować raczej nie.

Od prawie 15 lat Włochy przeżywają kryzys. Postanowili coś w końcu z tym zrobić. Z gracją. Dobrze rozpoznali pretensje świata i dobrze je skontrowali. Zapraszają także na Expo do Mediolanu w tym roku, a głównym tematem będzie jedzenie, kuchnia, smaki!

Ciekawe jak my zmierzymy się z uprzedzeniami, które świat ma w stosunku do nas, a także naszą manią wielkości. Lubimy się chwalić jakie to tłumy zagranicznych turystów co roku przyjeżdżają do Polski. No cóż śpi ich u nas niewielu. Udział turystów zagranicznych w sprzedaży noclegów w polskich obiektach noclegowych wynosi tylko 19 proc. i jest wyższy tylko od Rumuni, gdzie wynosi 18 proc. Więcej na ten temat w poniedziałek. Póki co fajny film.

Komentarze