APA Hotels wychodzi poza Japonię

Informacja o APA hotels i jego ekscentrycznym właścicielu ukazała się wiele miesięcy temu na tym blogu. Jest okazja do ponownego „njusa”. Pan Motoya po zbudowaniu ponad 347 obiektów (56 tys. pokoi) w 44 lata w Japonii, wychodzi za granicę. Postanowił zbudować 100 obiektów w USA.

Plan na Stany to nowy koncept, który zakłada małe pokoje, ale wyposażone w oszczędzające wodę, energię technologie.

Motoya ma także nowatorskie podejście do pracowników. Jak stwierdził w Nowym Jorku zapowiadając nowe amerykańskie otwarcie, przyznał dwie rzeczy: sieć od początku była dochodowa i nigdy nie zwolnił pracownika (co może być i prawdą. Tam pracownik raczej zrezygnuje sam, gdy czuje, że przyniósł wstyd firmie.)

Stwierdził także:

“I have traveled to 81 countries and found that hotel staff treat guests as their masters,” he said. “I wanted to create a new philosophy where our staff and guests are equals and treat each other with pride.” A team of “personal assistants” are available around the clock to assist guests with their requests.

Poniżej elementy nowego „konceptu” hotelowego.

20151116_APAHotel_GuestroomRendering

Sieć miała w ubiegłym roku 750 mln dolarów obrotu i 230 mln dolarów zysku brutto. Sieć planuje budowę na tokijską olimpiadę 2400 pokojowego hotelu APA Hotel & Resort Yokohama Bay. Do 2020 chce podwoić liczbę zarządzanych pokoi.

Komentarze